איך משיגים 867?

מהו טופס 867?

טופס 867 מפרט את הרווחים וההפסדים מפקדונותניירות ערךדיבידנדים, ריבית מניירות ערך ופק"מים ואת המס שנוכה לכם מהחשבון באותה שנה. הניכוי שבוצע במהלך השנה לא תמיד מתחשב בהפסדים שהיו בחשבון מאותה שנה ובהכרח לא מתחשב בהפסדים משנים קודמות, לכן אם יש לכם תיק פעיל בשוק ההון, יש סיכוי מאוד גבוה שמגיע לכם החזר מס. על מנת לבדוק זאת, תוכלו להעלות את הטפסים לאתר של finupp ולבדוק את זכאותכם להחזר מס.

לתשומת ליבך, לצרכי מס נלקחים בחשבון אך ורק רווחים והפסדים שמומשו בשנת המס ולכן רווחים והפסדים ״על הנייר״, כלומר מבלי שמימשת את הרווח/ההפסד, לא ימצאו בטופס ואינם רלוונטיים לחישוב המס. למשל, אם אתם מחזיקים במניה שערכה עלה ב20%, אין לזה משמעות מבחינת מיסוי עד שתממשו את הרווח ותמכרו אותה.

טופס 867 מכיל שלושה אלמנטים מרכזיים החשובים לצורך חישוב החזר מס –

  1. אישור ניכוי מס מרווחים מניירות ערך על רווחי הון
  2. אישור ניכוי מס על דיבידנד
  3. אישור ניכוי מס על ריביות

חשוב שלא תפספסו ותצרפו את כל החלקים שרלוונטים עבורכם כאשר אתם מבקשים לחשב החזר מס.

איך משיגים 867?

את הטופס ניתן להשיג באזור האישי באתר הבנק/חבר הבורסה או בשיחה לשירות לקוחות של המקום בו אתם מחזיקים את החשבון שלכם.

הטופס יכול להכיל מספר דפים כאשר חלקם רלוונטים וחלקם לא. שימו לב שמופיעים בטופס שאתם מצרפים כל שלושת האלמנטים שצויינו – בדוגמא להלן הם מופיעים בעמוד הראשון והשני (מומלץ פשוט לצרף את כלל הדפים של הטופס):

אישור על ניכוי מס במקור על רווחי הון מניירות ערך:

867 2

אישור על ניכוי במס במקור מדיבידנד וגם מריבית (במקרה הזה, שני האלמנטים נמצאים בחלק זה של הטופס)

867 3

**רווחי הון שהתקבלו מחברות בחו"ל ממוסות באופן שונה ולכן הן מופרדות בטופס זה.

ניכוי מס על השקעות בקרן שמשקיעה בנדל"ן (חלק זה ברוב המקרים איננו רלוונטי)

867 1

אישור ניכוי מרווחים מפקדונות (פק"מים)

867 4

כדי לקבל החזר מס (במידה וכזה מגיע) עליכם למלא את נספח ג' (על רווחים שקיבלתם מההשקעות בשוק ההון בארץ) ונספח ד' (על רווחים שקיבלתם מריבית ודיבידנד ערך בחו"ל) ולהגיש לרשות המיסים, בצורה פשוטה יותר תוכלו להעלות את הטפסים לאתר של finupp ולגלות במהירות וללא מאמץ עד כמה הוא מנפח את החזר המס המגיע לכם ואת הנספח המתאים, כבר נמלא עבורכם. אבל רגע לפני – את ה106 שלכם כבר השגתם?

השאר תגובה